Sultansha ailesi ile tanışın

Yaklaşık 10 yıl önce başladı hikayemiz. İnsan derisine baktık. Yaklaşık 3-5 m2. Vücudun en büyük organı. Dış yüzeyle teması direkt olan bir yüzey. Ne kadar az kimyasal kirleticilere maruz kalırsa bir o kadar sağlıklı oluyor. Cildimizi ne kadar ya da daha fazla nasıl koruyabiliriz den yola çıktık. Düşündükçe, araştırdıkça tutkuya dönüştü bu hikaye. Duygularımızı daha geleneksel daha doğal nasıl yaparız a odakladık. Eski antik çağların ve farklı uygarlıkların formüllerini inceledik. Devamında kendi felsefemiz oluştu: basit ama geleneksel, geleceğe uzanan doğru, güçlü sürdürebilir, yenilikçi ve sağlıklı tabi ki müşteri odaklı bilim ve doğanın vazgeçilmez karışımı ortaya çıktı.

Yüzde yüz doğal uçucu yağlar, bazen taze bitkilerin özütleri, zengin içerikli naturel bitki yağları ve bunlara eşlik eden kök boya pigmentleri bazen baharat pigmentleri ile eski dünya formülleri uygulayarak kendi ürünlerimizi tasarladık. İlk günden bu yana insanların kendi ciltlerine ovalayarak uyguladığı kimyasal ve sentetik formülleri azaltıp yerine ciltlere eziyet etmeyen doğal el yapımı sabunları ve diğer temizlik ve bakım ürünlerini tasarlama konusunda ısrarımızı sürdürdük. Bunlar cildimizi seven ve koruyan formüllerdi.

SOAP & SUPPLIES

El yapımı doğal sabun ve diğer temizlik ve bakım ürünlerini imalat sürecine aldığımızda çevreye duyarlı yenilebilir ve sürdürülebilir imalat süreçlerini esas aldık. Atıklarımızla da doğaya saygılı olduk. Üretim sürecinin her aşamasında tedarikçilerimizle ve müşterimizle ortak fikirlerimizi esas aldık. Böylelikle güzel ve sağlıklı ürünlere hep beraber ulaştık. Soğuk üretim prosesini esas aldık. Isıl işem hiç kullanmıyoruz. Çünkü ısıl işlem gıda sınıfı kullandığımız doğal sıkım bitkisel yağların , kişisel yarara dönük bileşenlerinin yapısını bozmaktadır. Biz tüm işlemlerimizde en büyük eczane olan doğadan hiç dışarı çıkmadık. Aynen antik Yunan da , antik Mısırda yada ayurveda geleneğinde olduğu gibi.


BİZE ULAŞIN
İLK SİZ HABER ALIN

Yeniliklerden haberdar olun

 


    Yeniliklerden ve özel tekliflerden haberdar olmak için lütfen e-postanızı kaydedin.
    Email bilgileriniz 3. kişilerle paylaşılmamaktadır.

    Evde sabun, şampuan, body butter yapmak için ihtiyacınız olan her şey Sultansha.com'da.

    Bize ulaşın