NEMLENDİRİCİ DOĞAL SABUN KOLEKSİYONU


Cildi Kurutmayan Bitkisel Sabunlar

Kuru ciltler sabun seçerken özellikle fabrikasyon üretim olan ve içeriğinde kimyasal bulunan sabun türlerinden uzak durmak gerekmektedir. Çünkü içeriklerinde bulunan kimyasal ve sentetik bileşenler cildi tahriş ederek soyulmasına sebep olabilecek problemler doğurabilir. Kuru ciltlerin nem ihtiyacı için nemlendirici özelliği yüksek olan doğal sabun tercih edilmelidir. Kuru ciltler susuz yapıları gereği sert ve kaba bir görünümde olabilir. Bu cilt türüne sert sabunlar kesinlikle zarar vermektedir. Kuru ciltler için sabun seçerken doğal olarak üretilen sabunların tercih edilmesi gerekmektedir. Peki, kuru ciltlere hangi sabun iyi gelir?

Kuru cilde iyi gelen sabunlarZeytinyağlı sabun: Yapısında bulunan E vitamini içeriğiyle cildi nemlendiren sabun olarak en çok tercih edilen doğal sabun türlerinin başında gelmektedir. Hipoalerjenik yapısı ve zeytinden gelen birçok mineral içeriği ile kuru ciltlerin nem tutmasını sağlar.

Ballı ve sütlü sabunlar: İçeriğinde bal ve süt bulunan doğal sabun türleri cildi besleyerek cildin nemini arttırır.

Hint yağlı sabunlar: Hint yağı yapısı itibariyle ve özlerinde bulunan E vitamini sayesinde cildin nemi hapseder. Ayrıca yüz nemlendirici sabun olarak kullanılabilmektedir. Cilde canlılık ve parlaklık sağlar.

Hindistan cevizi yağlı sabunlar: Hindistan cevizi yağı cilt için zengin faydalara sahip bitkisel bir yağdır. Derinlemesine temizlik yapar ve nemlendirerek cilde nüfuz eder. Ciltte rahatlatıcı bir etki sağlayarak kuruluğun yumuşaklık ve esneklik hissine dönmesini sağlar.


Yukarıda verilen özel örnekler dışında; shea butter sabunu, ısırgan sabunu, papatya sabunu, keçi sütü sabunu, kantaron sabunu, vb. sabunlar nemlendirici ve cildi rahatlatan özellikleri ile kuru ciltleri kuruluktan kurtarmaya odaklı ve faydalı sabun türleridir.

Kuru cilt türü olan kişilerin doğal sabun seçiminde cildi nemlendiren sabun özelliklerinin olmasını tercih etmeleri gerekmektedi

Bize ulaşın