CİLDİ NEMLENDİREN DOĞAL SABUNLAR


Nemlendirici Bitkisel Sabun Koleksiyonu

Cildin en önemli besin kaynaklarının başında nem gelmektedir. Özellikle kuru cilt türlerinde nem hayati bir önem taşımaktadır. Doğal ve bitkisel özlü sabunların içeriğinde bulunan gliserin cildin nemlenmesine yardımcı olabilmektedir. Ama bu tek başına yeterli bir etken değildir.

Cilt nemlendirici özelliği bulunan doğal sabunlar, cilt içerisindeki su içeriğini arttırmaya ve daha fazla nem kaybı oluşmasına engel olmaya yardımcı olmaktadır. Saf, herhangi bir işlemden geçmemiş bitkisel yağ içeriği bulunan doğal sabunlar cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için kullanılan doğal yağ asitleri ile doludur.

Kuru ciltlere özelNem, kuru ciltler için önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kış aylarında kuru havanın etkisi ile ciltteki doğal yağları kaybederiz. Kuru olan ciltler için yeterince problem olan bu kuruluk kış aylarında daha da etkisini göstermektedir. Doğal, bitkisel ve nemlendirici özelliği olan sabunlar düzenli olarak kullanıldığında bu problemlerin birçoğu bertaraf olmuş olacaktır. Bu aylarda kurumuş ve çatlamış bir cilde sahip olmayı kimsenin istemeyeceğini düşünüyoruz.

Nemlendirici olarak kullanılacak sabun türünün; cildi nemlendiren, nemi hapseden, dengeleyen ve yumuşatan doğal maddeler içermesi gerekmektedir. Sentetik kimyasalların içeriğinde olduğu ürünler cildinizi tahriş ederek farklı problemler oluşmasına sebep olabilir.

Doğal nemlendirici özelliğe sahip tamamen bitkisel ve doğadan gelen materyallerle yapılmış doğal sabunlar cildinizin ihtiyacı olan nem ihtiyacını karşılamada oldukça faydalı olacaktır.


Nemlendirmeye yardımcı doğal sabun içerikleriZeytinyağı: Zeytinden gelen, nemlendirici özelliği olan harika bir sabun türüdür. Zeytinyağlı sabun cildi besleyerek nem dengesini korumaya ve yumuşak bir hale getirmeye yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı: Kadifemsi ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarır. Cildi nemlendirerek nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Hint Yağı: Ciltte nemi hapsederek nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.

Eşek Sütü: Özellikle sert veya kokulara karşı hassasiyete sahip olan kuru ciltler için ideal bir seçimdir. Nemlendirici ve bakım özellikleriyle Eşek Sütü Sabunu harika bir doğal sabun türüdür.

Bize ulaşın