DOĞAL İÇERİKLİ SABUNLAR


Kusursuz Cilt Bakımı için Bitkisel Sabun Koleksiyonu

Doğal sabun koleksiyonumuzda kendi cildinize uygun bir sabun bulabilirsiniz. Bu sabunlar el, yüz ve cilt temizliği için idealdır. Ayrıca her mevsimde gereken cild bakımı için uygundur.

Her tip cilde ait tüm çalışmaları ve ürün formülleri bize aittir, bu yüzden ürünlerimiz tamamen benzersizdir. Sabunlarımızı üretirken temel olarak zeytin, hindistan cevizi ve hint yağları kullanıyoruz. İçindeki zengin yağlar sayesinde tüm ciltler için yararlı, besleyici ve nemlendiricidir. Ayrıca her sabunda farklı bitkisel yağlar ve cilde faydalı olan bal, eşek sütü, yulaf gibi malzemeler bulunmaktadır.

Doğal sabun nedir?Doğal sabunlar cilde en iyi gelen çeşitleri ile genel sağlığınız için doğal özlerin kullanıldığı malzemeler içerir. Bu malzemelerin içinde pek çok doğal yağ ve bitkisel özler bulunmaktadır. Örnek olarak zeytinyağlı sabundan bahsedecek olursak; saf ve doğal yapısı ile cildin ölü derilerinin atılmasını ve cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki phytosterol, polyphenol, A vitamini ve E vitamini ile cildin kollajen üretimini ve cilt esnekliğini arttırır. Zeytinyağlı sabun, zeytinyağında bulunan antioksidanlar ve yaşlanma karşıtı (anti-aging) özellikleri ile öne çıkmaktadır. Doğal sabunları el yapımı olarak titizlikle hazırlanıyor, cildinizin ihtiyacı olan saymakla bitmeyen faydaları ile sizlerin kullanımına sunuluyor.

Doğal sabun faydalarıDoğal sabunlar marketlerde ticari olarak satılan ürünlerden çok farklı içeriklere sahiplerdir. Fabrikalardan farklı olarak tamamen el yapımı olarak üretilen, çeşitleri ile farklı faydalara sahip birçok seçeneği bulunmaktadır. Şimdi doğal sabun faydaları üzerine birkaç bilgi verelim.
  • Doğal sabunlar kimyasal içermez.
Ticari olarak üretilen sabunlar içeriklerinde kullanılan ve doğal özleri taklit eden kimyasal içeriklere sahiplerdir. El yapımı üretilen doğal sabunlarda bu kimyasallar hiçbir şekilde bulunmaz
  • Doğal antibakteriyel özelliklere sahiptir.
Doğal sabunların içeriğinde bulunan bitkisel özler ve doğal yağların birçoğu kendi başına anti-bakteriyel ve anti-mantar özellikleri içerirler. Günümüzde kullanılan anti-bakteriyel sabunların içerdiği sentetik kimyasalları barındırmaz, tamamen bitkisel özler ve doğal yağlar içeren yapısıyla anti-bakteriyel özellikler barındırır.
  • Doğal sabunlar gliserin içerir.
Doğal sabunlar yapılış itibariyle sabunlaşma adı verilen proses sonrası yan ürün olarak gliserin ortaya çıkarırlar. Gliserin renksiz ve berrak bir sıvı halindedir ve doğal nemlendirici özelliklerine sahiptir. Cildinizi nemlendirme özelliği sayesinde besler ve kuru kalmasını engeller. Marketlerde satılan sabunlarda yapım esnasında gliserinler çıkarılmakta ve losyon ve elektronik sigara gibi sektörlerde kullanılmak üzere ticari fayda sağlanmaktadır. Doğal ve el yapımı sabunlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Gliserin tamamen sabunun içinde bırakılmaktadır.
Контакты