SAÇ İÇİN DOĞAL SABUN KOLEKSİYONU


Saça İyi Gelen Doğal Sabunlar

Saç için en iyi sabun çeşitlerinin başlıca özellikleri arasında; saçı besleyen, parlaklığını ve canlılığını arttıran, dökülmelere ve yıpranmalara karşı en iyi gelen ve en iyi etkiyi sağlayan, doğal ve bitkisel özlü sabun türleri tercih edilmektedir.

Saç için bitkisel ve doğal faydalarının yanında saç derisinin işlevini yerine getirmesini sağlayan doğal sabun türleri de bulunmaktadır. Fabrikada ticari amaçlar için üretilen sabun ve şampuanların içinde bulunan kimyasallar faydadan çok zarar getirebilmektedir. Değişik saç türlerinin problemlerini gidermek için üretilen doğal ve el yapımı sabunlar bitkisel özlerden üretilmektedir. Sürekli kullanıldığında farkı hissedebileceğiniz faydaları olan birçok doğal sabun çeşidi bulunmaktadır.

Doğru kullanım etkili faydaHangi doğal sabun ne için kullanılmalı bunu iyi bilmek gerekiyor. Yüzdeki sivilcelere iyi gelen bir sabunu saç için kullanırsanız doğru etkiyi sağlayamazsınız. Doğru amaç için doğru doğal sabun seçimi oldukça önemlidir. Peki, bu kadar faydası olduğu yazılan bu doğal sabunlar gerçekten işe yarıyor mu yoksa ticari bir aldatma mı? Bu sorunun cevabı ticari olarak satılan sabunların içeriklerinde cevap buluyor. Marketten ucuz fiyatlara alınan ticari sabunlar size yarardan çok zarar getirecektir. Doğal sabunlaşma sürecinde içeriğinde bulunan gliserini ayırarak ticari olarak kullanmaları bir yana kimyasal ve sentetik katkılar, temizlik malzemesi amacı taşımasından öteye götürmeyecektir. Doğal sabunlar için bunun cevabı istikrarlı bir kullanım sayesinde sonuçların istenilen gibi olması sağlanacaktır. Ayrıca doğal sabunlar bitkisel özlü ve saça iyi gelen mineralleri barındırmaktadır.


Saça iyi gelen bitkisel sabun çeşitleriKatran Sabunu: Devamlı kullanım sonrasında saç dökülmelerine iyi geldiği ve saç derisinin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Defne Sabunu: Özellikle aşırı yıpranmış saçlara bakım yapar. Yıpranan saçların ihtiyacı olan vitaminleri sağlar.

Zeytinyağı Sabunu: İçeriğinde bulunan zeytinyağının faydalı aktifleri sayesinde saçınızı besler, saç parlaklığını arttırır ve saç derisinin rahatlamasına fayda sağlar.

Bize ulaşın