Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar | Akne Geçiren Sabun | Sultansha.com

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar


PROBLEMLİ CİLT İÇİN DOĞAL SABUNLAR


Sivilce Karşıtı Temizleyici Sabunlar

Doğru akne sabunu seçmek oldukça önemlidir. Sivilce için sabun ve su birlikte gerçekten etkili bir temizleme yöntemi sağlayabilir. Fazla köpüren, kimyasal ve sentetik katkıları olan ticari sabunlar, akneli ciltler için yarardan çok zarara neden olabilmektedir.

Doğal sabunlar seçilen bitkinin özüne has özelliklerle ciltlerde oluşan lekeleri, akneleri ve problemleri giderici etkili çözümler sunmaktadır. Sivilce oluşumunun ana nedenlerinden en temeli; baş bölgesindeki ciltte oluşan fazla yağlanmadır. Kaşınan, ağrı yapan ve sürekli yüz bölgesinde durması rahatsızlık veren bir cilt problemidir. Öncelikle sivilceli bir cilt için en temel başlangıç noktası sürekli temiz tutulması gerektiğidir. Yağlı ciltler daha fazla kir ve toz tuttuklarından dolayı doğru sabun türünün seçilmesi oldukça önemlidir.

Bitkisel özlü doğal sabunlarPiyasada birçok marka ve ürün sivilce geçiren nitelikleri ile sunulmaktadır. Belli bir amaca yönelik üretilen bu temizleyicileri doğal ve bitkisel özlü sabunların sağlayacağı faydalarla karşılaştırmak abes olacaktır. Bitkisel özlü doğal sabunlar özellikle sivilce sorunu olan ciltleri temizlemekle kalmaz, doğal pH dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Lekelerin giderilmesinde farklı içeriklere sahip bitki özleri ile doğal anti bakteriyel özellikleri ile bu sabunlar kullanılmalıdır.


Doğru bilinen yanlışlarBirçoğumuz çok fazla köpükleşen sabunların veya temizleyicileri iyi olarak niteleriz. Genellikle bu sivilce problemi olan cildin ihtiyaç duymadığı bir durumdur. Fazla köpüklü sabunlar cildin üst katmanlarını zorlayarak gözenekleri daraltır ve derinin kurumasına sebep olur. Oysaki arzu edilen bir sivilce sabunu; fazla köpükleşmeyen kremsi bir tabaka ile gözenekleri zorlamadan durulama işlemini kolaylaştırır. Bu neden önemlidir? Çünkü amacının dışında kullanılan birçok sabun cilde zarar verici özellikte olabilir.


Sivilce için doğal sabunlarLavanta Sabunu: En faydalı sivilce sabunlarının başında gelmektedir. Akne ve sivilce sorunu olan ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir. Yağlı ciltler için faydalıdır. Lekeler, yanıklar ve doku çürümelerinde etkilidir. Cilde canlılık verir.

Çay Ağacı Sabunu: Akneli ciltler için etkili bir sabundur. Cilt gözeneklerinin açarak cildi temizler. Doğal antiseptik özelliklerinden dolayı birçok cilt probleminin giderilmesinde faydalıdır.

Bu sabun çeşitlerinin yanında aşağıdaki doğal sabunlar sivilce ve akne problemlerini gidermeye yardımcı olmaktadır.

  • Çay Ağacı Sabunu
  • Aloe Vera Sabunu
  • Biberiye Sabunu
  • Defne Sabunu
  • Katran Sabunu
  • Zerdeçal Sabunu