YAĞLI CİLDE İYİ GELEN DOĞAL SABUNLAR


Yağlı Cilde İyi Gelen Bitkisel Sabunlar

Yağlı ciltler için sabun seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; ciltteki yağlanma problemine kalıcı bir çözümün bulunabilmesidir. Yağlı ciltler için tercih edilen sabunlar, doğal ve bitkisel özlü sabunlardan yana tercih yapılması gerekmektedir. Cilt altındaki yağlanmaların çözümü; bitkisel ve doğal olan içerikle zararsız bir şekilde yapılabilmektedir.

Yağlı cilt, sebum bezlerinin aşırı salgılanmasının bir sonucudur. Yağlı ciltler kuru ciltlere göre daha fazla toz ve kir çekmeye meyillidir. Siyah nokta ve sivilce gibi problemler bu cilt türünde daha fazla olmaktadır. Yağlı bir cilt türüne sahip olan kişilerin ciltlerini kurutacak sabunlar kullanmaması gerekmektedir. Ticari sabunlar cildi kurutabilecek ve tahriş olmasını sağlayacak kimyasal temizleyiciler, kimyasal kokular ve diğer sentetik kimyasalları içerir. Bu nedenle yağlı cilt türüne sahip kişilerin önerisi, problemleri ve istekleri göz önüne alınarak üretilen doğal sabunların, ciltteki yağlanma problemlerine çözüm olacak faydalar sağladığı gözlemlenmiştir.

Yağlı ciltler için kullanılan sabunlar  • Cildi besleyen bitki özleri ile cilt yüzeyinde akne, sivilce, leke ve bakteri oluşumunu engellemektedir.
  • Ciltteki gözenekler yağ ve kirden arındırılarak daha rahat bir havalandırma sağlanmaktadır.
  • Cildin yağlı görünümünü gidererek daha temiz ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Sivilce oluşumlarını, içeriğinde bulunan faydalı ve doğal etken maddelerle engeller.
  • Cilt yüzeyindeki kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha gergin ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Cilt yüzeyindeki problemlerin oluşumuna ve var olanların onarımına yardımcı olur.

Yağlı ciltler için kullanılan sabun çeşitleriÇörekotu Sabunu: Cilde peeling yapar. Ciltteki yağlanmayı yok eder ve sivilce oluşumuna engel olur.

Çay Ağacı Sabunu: Ciltte oluşan iltihaplanmaları ve tıkanan gözeneklerde ki kir tabakasını temizlemeye yardımcı olur.

Defne Sabunu: Ciltte yağı kurutarak değil dengeleyerek fayda sağlar.

Bize ulaşın